Ogólnopolska Ekumeniczna Konferencja Kobiet 2017

25 listopada w kaplicy Kościoła Ewangelicko-Metodystycznej Dobrego Pasterza w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Ekumeniczna Konferencja Kobiet. Organizatorem tego spotkania był Komitet Krajowy Światowego Dnia Modlitwy i Komisja Kobiet Polskiej Rady Ekumenicznej. W spotkaniu wzięło udział ponad trzydzieści kobiet – przedstawicielek kościołów  ośmiu  wyznań. Gospodarze miejsca: zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego – ks. sup. Andrzej Malicki i pastor zboru warszawskiego – ks. Zbigniew Kamiński powitali uczestniczki i po modlitwie rozpoczynającej spotkanie, przewodnicząca KK ŚDM zaprosiła  do przedstawienia się pań.

Elżbieta Walukiewicz z Torunia przedstawiła referat Starość jako wyzwanie, któremu trzeba sprostać, po którym rozwinęła się ciekawa dyskusja.  W dalszej części spotkania uczestniczki brały udział w warsztatach: muzycznym, który prowadziły panie: Ewa Kononienko-Pawlas i Elżbieta Pawlas oraz warsztaty prowadzone przez panią Małgorzatę Platajs, które były przygotowaniem do nabożeństwa i  zapoznaniem się z liturgią, którą przygotowały na  ŚDM 2018 chrześcijanki z Surinamu.

Po południu panie, które uczestniczyły w warsztatach przygotowujących ŚDM 2018 w Niemczech podzieliły się wrażeniami z tych spotkań a także przekazały liczne informacje o Surinamie i sytuacji kobiet w tym kraju. Spotkanie zakończyła kolacja przygotowana przez siostry z warszawskiej parafii ewangelicko-metodystycznej.

AK