Zmarła śp. Anna Boruta-Bisok

Dnia 8 marca 2017 r. zmarła po ciężkiej chorobie śp. Anna Boruta-Bisok, teolog, pedagog, duszpasterz.

Pracowała jako katechetka w parafii ewangelickiej w Poznaniu. Śp. Anna Boruta – Bisok urodziła się 24 kwietnia 1976 r. w Cieszynie. W 2000 r. ukończyła studia magisterskie na wydziale teologii ewangelickiej oraz studia licencjackie z zakresu pedagogiki szkolnej i korekcyjnej  w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

W latach 2000-2002 pracowała jako katecheta w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie.
W 2006 r. złożyła egzamin diakonacki przed Kościelną komisją egzaminacyjną. Od 2004 r. pracowała w parafii ewangelickiej w Poznaniu jako katecheta, w 2015 r. roku otrzymała misję kanoniczną udzieloną przez Biskupa Kościoła do służby liturgicznej i kaznodziejskiej w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce.
Zmarła po pięciomiesięcznej walce z chorobą nowotworową rankiem w Szpitalu Wojskowym w Poznaniu przeżywszy niespełna 41 lat.
Pozostawiła męża, dwóch synów i córkę, rodziców, rodzeństwo, teściów, przyjaciół.
Pożegnanie śp. Anny Boruty Bisok odbędzie się 14 marca br. (wtorek) o godz. 11.30 w kościele ewangelickim Łaski Bożej w Poznaniu przy ul. Obozowej 5. Po nabożeństwie żałobnym nastąpi przejazd na kwaterę ewangelicką na Cmentarzu komunalnym Miłostowo. Początek uroczystości na cmentarzu ok.  godz. 14.15.
Niech dobry i łaskawy Bóg poprowadzi Najbliższych w przeżywanych chwilach rozstania i żałoby.